İbn-i Sinanın her derde deva mucize karışımı
İbn-i Sinanın her derde deva mucize karışımı

Tıbbın babası olarak bilinen İbn-i Sinanın reçeteleri her derde deva olan reçetelerdir.Doğada bulunan her bitkinin ve besinin bir şifası olduğunun altını çizen İbn-i Sina’nın özellikle incir vezeytinyağı ile hazırladığı reçetesini günümüz uzmanlar tarafından öneriliyor.

Tıp Bilim dünyasının öncülerinden biri olan İbn-i Sina bir çok sağlık sorununa doğadan elde ettiği bitki,meyve ve sebze ile tedavi yöntemleri geliştirmiştir.Vücudun güçlenmesi ve bağışıklığın artırılması gerektiğini kitaplarında yazan Sina, hastalıkların önlenmesinin en iyi yolu olduğunun altını çizmiştir. Hazırladığı karışımlarla hemen hemen her hastalığa doğal ilaç yapmıştır. En çok ise kuru ini ve zeytin yağı karışımını önermiştir. Bu karışımın vücudun direncini hastalıklara karşı attırdığını söylemiştir. Günümüzdeki hastalıklara karşı araştırma yapan birçok bilim insanı da İbn-i Sina’nın bu karışımlarını önermektedir. 
İbn-i Sinanın her derde deva mucize karışımı

İbni-iSinanın mucize karışım reçetesi ile şöyle:

250 gram kuru incir ve 1 litre sızma zeytinyağı gerekli bu reçete için.

İlk olarak yapmanız gereken işlem ise incirleri güzelce yıkmalısınız.Daha sonra incirleri küp,küp olacak şekilde doğrayın ve cam bir kavonoza yerleştirin.Ve üzerine sızma zeytinyağın ile doldurun.Sonrasında bu karışımı 5 gün boyunca karanlık bir yerde bekletin.Bekleme sonunda yani 5 günün sonunda bu karışımdan sabah ve akşam olmak üzere 2 kere tüketebilirsiniz.

Zeytinyağlı incir karışımı

Peki zeytinyağlı bu incir karışımının faydaları nelerdir?

Karışım doğru şekilde yapılıp tüketildiği taktirde vücudun bağışıklık sistemini kanserli hücrelere karşı güçlendirir.Aynı zamanda kanserli hücrelerin oluşumunu önler.Astım ve solunum yolu enfeksiyonlarının komplikasyonlarını azaltır.Bağırsakları hareketlendirerek kabızlığı ortadan kaldırır.Ayrıca vücutta yağ yakma oranını hızlandırır.Mide sağlığını koruyarak reflü ve ülser gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Hem incir hem de zeytinyağı güçlü antioksidanlar olduklarından bu karışım vücudunuzu temizlemede çok etkili olur.Kemik ve kas yapılarını güçlendirerek ileriki yıllarda görülebilecek hastalık oranlarını azaltır.Yapılan araştırmalar göstermiştir ki bu karışım kadınlar meme kanseri oluşumunu engellediği görülmüştür.Kanın dengesini koruyarak kalp sağlığını da korumuş olur.Karaciğerdeki toksinlenmeyi azaltarak cilt sağlığını da korumuş olur.

Spread the love


Bir Cevap Yazın