Helikobakter pilori geçiren doğal tedavi
Spread the love
Helikobakter pilori geçiren doğal tedavi
Helikobakter pilori geçiren doğal tedavi

İnsan midesi sağlığını bozan bazı durumlarda yaşamını tehdit eden bazı bakteriler barındırabilir.Helikobakter pilori bunlardan bir tanesidir.

Sürekli mide şikayetleriniz,hatta kusmalarınız veya sürekli ishaliniz mi var?Rahatsızlığınızın ana nedeni midenizdeki Helikobakter pilori olabilir.Bu bakteri mide mukozasına yerleşir.Mideya ve duodonel yapıya zarar verir.Ve midede iltihaplanmaya sebep olur.

Helikobakterinin neden olduğu tam olarak bilinmese de bir kişiden diğer kişiye bulaşma yollarının,tükürük,dışkı, enfekte olmamış tıbbi aletler olabilir.Bu bakterinin sebep olduğu mide hastalıkları;

Zayıf sindirim sindirim bozukluğu

Kronik gastrit

Mide peptik ülserleri

Mide lenfoması

Mide kanseri,

Heliko pilori bakterisinin sebep olduğu mide ağrısı

Helikobakter pilori geçiren doğal tedavi

Öncelikle şikayetleriniz olduğunda mutlaka ilgili braştaki bir doktora acilen muayene olmalı doktorunuzun isteğine göre endoskopi ve ardından tedavi edici ilaçları kullanmalısınız. Bunun yanı sıra aşağıda heliko bakteri pilori rahatsızlığından sizi kurtaracak bitkisel karışımları da bulabilirsiniz.

Zencefil:Zencefil özellikle gastrit gibi mide rahatsızlarında şiddetle tavsiye edilir.Bunun için yapmanız gereken bir tencereye yarım litre su koyun ve kaynatın.Su kaynayınca içerisine 2 yemek kaşığı kadar küçük parçalara ayırmış olduğunuz zencefili ekleyin.Bir kaç dakika kadar daha kayanatıp ocağın altını kapatın.Soğuyunca içebilirsiniz.Günde 2 kere içebilirsiniz.

Zerdeçal ve zencefil çayı

Zerdeçal bir antioksidandır.Aynı zamanda antibakteriyeldir.Midede iltihaplanmayı azlatmaya yardımcı olur.Bunun yanı sıra bağırsak floranızın dengelenmesine de yardımcı olur.Ayrıca mide sıvılarını utyarır ve şişkinliği azaltır.Mide mukozasını korur.Ancak çok tüketmeniz tavsiye edilmez.

Bir bardak suyu kaynatın (250ml) sonrasında içerisine 1 çay kaşığı zedeçal ve yarım çay kaşığı zensefil ekleyin ve ocağın altını kapatın.

Soğumaya bırakın karışım soğuyunca bal ile tatlandırarak içebilirsiniz.Bir Cevap Yazın