Güneş Yanığı Nasıl Geçer
Spread the love
Güneş Yanığı Nasıl Geçer

Yaz aylarında maalesef bir çoğumuzun maruz kaldığı bir durumdur güneş yanıkları.

Güneş yanığı yaşıyorsanız çok kolay ve etkili bir şekilde güneş yanığı etkilerinden sizi kurtaracak doğal yöntemler var.İşte bunlardan en etkilileri:

Güneş Yanığı Nasıl Geçer

Yulaf ezmesi

Güneş yanıklarını iyileştirirken iltihabı da azalttığı ispatlanmıştır.Kuru yulafları bir robottan geçirin.Ve küvetiine atın.Küvette yarım saat bu şekilde yulaflı suda yatın.Eğer küvetiniz yoksa yine aynı şekilde robottan geçirdiğiniz yulafları su ile karıştırıp güneş yanığı olan yerlere sürmeniz de aynı etkiyi yaratacaktır.

Soğuk süt

Güneş yanığı olan bölgelere soğuk süt ile kompres yapmanızda yanıkları hafifletecektir.

Siyah çay

Çaydanlıktaki çayınızı bir kaba dökün ve içerisine havlu bir bez atın.Bezi sıkın ve güneş yanığı olan bölgelerinizee uygulama yapın.Siyah çayın içindeki tanik asit yanıkları hafifletiren ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağlar.

Yoğurt

Yoğurtta güneş yanıklarını hafifletmede ve geçirmede adeta harikalar yaratır.Yoğurdun içindeki probiyotik ve laktik asitler güneş yanığını hafifletecektir.Cildinize uygulayın ve 10-15 dakika bekletip durulayın.

Aloe vera ve Hindistan cevizi yağı

Aloe vera bir çok faydasının yanı sıra özellikle yanık bitkisi olarak ta anılır.Yanıkların iyileştirilmesinde ok etkilidir.Hindistan cevizi yağı da aybı etkiyi gösterir.Bir Cevap Yazın