Göz altı torbalarından kurtulmak için doğal yöntem




Göz altı torbalarından kurtulmak için doğal yöntem
Göz altı torbalarından kurtulmak için doğal yöntem

Göz altı torbalarından şikayetçi misiniz?İnanın yalnız değilsiniz bir çok kişi bu durumdan muzdarip maalesef.

Göz altı torbaları yorgunluk başta olmak üzere düzensiz uykunun da sonucu ortaya çıkabilen bir durumdur.Diğer yaygın nedenler arasında stres, su tutma, çok fazla seyahat, ağlama, alerji, egzama, pigmentasyon sorunları, güneşe maruz kalma, yaşlanma, aşırı sigara içme, bazı ilaçlar, çok fazla alkol alma, fazla tuz yeme, beslenme yetersizlikleri, altta kalan bir tıbbi durum ve hatta kalıttı.




Piyasada sizleri göz altı torbalarından kurtaracaklarını söyledikleri binlerce kozmetik ürünle doludur.Fakat bunların hiç birine onlarca para vermenize gerek yok.Estetik durumlar hariç tabii.Bu da size kalmış bir durum.Göz altı torbalarından sizi kurtaracak doğal yöntemlere gelince:

Göz altı torbalarından kurtulmak için doğal yöntem

Soğuk kompres yapmak göz altı torbalarınızdan sizi kurtarabilir zira soğuk kompres kan damarlarını gevşetmeye ve göz altındaki torbalanmaların toparlanmasına sebep verir.Temiz bir bezi soğuk suya sokup sıkın sonrasında göz altı bölgenize 10 dakika boyunca tutun.Ya da buzdolabı derin dondurucuda metal kaşıkları bekletin iyice soğuyunca kaşıkları göz altınıza yerleştirin.10 dakika uygulama yapmanız yeterlidir.

Salatalıkta büzücü ve antienflamatuar özelliğinden dolayı göz altı torbalarınızı geçirmede çok etkilidir.Dilimlediğiniz salatalıkları derin dondurucuda 15 dakika tuttuktan sonra her 2 gözünüzün üzerine koyun ve 10 dakika bekletin.

Hindistan cevizi yağı göz altı torbalarınızla baş etmede çok etkilidir.Hindistan cevizi yağı göz altınızdaki hassas deriyi yeniler.Hindistan cevizi yağını her iki gözünüze göz altınıza masaj yaparak uygulayın.30 dakika bekletip soğuk su ile yıkayın.

Aloe verada göz altı torbalarının giderilmesinde çok etkilidir.Aloe vera jelini göz altınıza masaj yaparak uygulayın 20 dakika bekletip durulayın.

Yine yumurta akı ve tuzlu suda göz altı torbalarının giderilmesinde çok etkili bir yöntemdir.1 bardak suya 1,5 çay kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın.Pamuk parçalarını bu tuzlu suya bandırın ve göz altı bölenize uygulama yapın.10 dakika bekletip yıkayın.

Spread the love


Bir Cevap Yazın