Gliserin kullanım alanlarını biliyor musunuz
Gliserin kullanım alanlarını biliyor musunuz
Gliserin kullanım alanlarını biliyor musunuz

Gliserin güzellik alanında her yer yerde kullanılan vizkoz,kokusuz renksiz bir sıvıdır.Bu bileşik karbon,oksijen ve hidrojenden oluşur.

Gliserin sabunlar başta olmak üzere anti aging jeller, ve nemlendiricilerin üretiminde kullanılır.Güzellik endüstrisinin yanı sıra,gliserin ilaç ve gıda tatlandırıcılarının üretiminde ve kağıt baskı endüstrisinde kullanılır.Doğal gliserin bitki bazlı yağlardan üretimi nedeni ile sentetik muadilinden çok daha yüksek bir sıradadır.Böylece vücudunuza zarar verebilecek toksinleren arındırılmıştır.
Gliserin kullanım alanlarını biliyor musunuz

Gliserinin kullanım alanlarına gelince: Gliserin cilt için harika bir nemlendiricidir.Cildin nemli kalmasını sağlar.Gliserini kuru cildiniz varsa haftada bir kaç kere mutlaka uygulamalısınız. Cildinizin kuru bölgelerine sürün ve bir süre sonra yıkayarak cildinizi temizleyin.

Ayrıca kurumuş çatlayan dudaklar içinde gliserin uygulaması yapmalısınız.Bunun yanı sıra topuk çatlaklarının giderilmesi içine gliserin uygulamasını topuklarınıza da en az haftada 1 uygulayın.

Gliserin ayrıca cildinizin renk tonunu ayarlamasına yardımcı olur.Cildin PH seviyesini geri kazandırır.Ve lekelerinizi yok eder.Cildiniz için şahane bir tonik tarifi ise şöyle:

1 çay kaşığı gliserini 2 yemek kaşığı gül suyu ile birleştirin.Malzemeyi bir sprey şişesine koyun .Günlük olarak kullanabilirsiniz.Nemlendiricinizi sürmeden önce bu toniği cildinize uygulayın.Bu karışımı buzdolabında 1 hafta kadar muhafaza edebilirsiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın