EVDE KEKİK YAĞI NASIL YAPILIR
Evde kekik yağı nasıl yapılır

Evde kekik yağı nasıl yapılır
Evde kekik yağı nasıl yapılır

Solunum yolu rahatsızlıklarından tutun da romatizma hastalığına kadar bir çok faydası olan kekik yağını siz de evde yapabilirsiniz.

Evde kekik yağı nasıl yapılır.

Kekik yağı antioksidan,antiseptik,antimikrobiyal,antibakteriyel,antifungal ve antienflamatuar özelliklere sahiptir.
Kekik yağını evde nasıl yaparsınız?

Göz kararı ne kadar ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız o kadar kekik yapraklarını öncelikle ya robottan geçirin yada havanda ezerek parçalanmasını sağlayın.Daha sonra steril olan cam kavanozunuza kekikleri boşaltın üzerini geçene kadar sızma zeytinyağı,ya da badem yağını ekleyin.Diğer yanda bir tencerede su kaynatın.Kaynamaya başlayınca altını kapatın.

İçerisine kekikleri koyduğunuz yağlı karışımı kavanozu ile birlikte sıcak suyun içerisine oturtun.Bu işlem  yağın ısınmasını ve dolayısı ile kekiğin doğal yağlarını serbest bırakmasını sağlar.

Daha sonra kavanozu sudan çıkarın ve güneş gören bir yerde 2 hafta kadar bekletin.2 günde 1 tahta kaşıkla karıştırın.2 hafta sonunda kekikleri bir süzgeç yardımı ile süzün ve yağı başka bir steril kavanoza dökün.Kekik yağınız hazır serin bir yerde saklayabilirsiniz.Doğal antibiyotik kekik yağının faydaları buradan bakabilirsiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın