Evde doğal temizleme sütü nasıl yapılır


Spread the love
Evde doğal temizleme sütü nasıl yapılır

Cildinizi özellikle gün sonunda temizlemek ve yatağa bu şekilde geçmek en doğru davranıştır.Zira bir çok kadında gün sonunda ciltlerini temizleyip bu şekilde yatıyor.

Cilt bakım sütlerine onlarca para vermenize gerek yok.Bugün size vereceğimiz tarif ile hem çok ama çok doğal bir cilt temizleme sütü yapmış olacaksınız.Hem cildinize faydasını kullandıkça göreceksiniz diğer yandan da paranız cebinizde kalacaktır.

Bu yöntemi senelerden beri kullanan birisi olarak özellikle tavsiyemdir hanımlar. Doğal cilt temizleme sütü yapabilmek için size gerekli olan malzemlere gelince;

Evde doğal temizleme sütü nasıl yapılır

1 salatalık (ufak boy)

1 bardak süt

Biraz badem yağı(1 çorba kaşığı kasar)

İlk olarak yapmanız gereken salatalığı hiç soymadan güzelce yıkayıp rendeliyorsunuz. isterseniz robottanda geçirebilirsiniz. Rendelediğiniz salatalığı bir cezve ya a tencereye koyup üzerine sütü ekliyorsunuz ve bir kaç dakika kaynatıyorsunuz. Sonrasında ocaktan alın ve soğumaya bırakın.

Soğumuş olan salatalıklı sütünüzü süzgeçten geçirin ve cam bir şişeye alıp içerisine badem yağını ekleyin. İşte doğal temizleme sütünüz hazır.B u karışımı buz dolabında 10-15 gün muhafaza edebilirsiniz. Cildiniz gün sonunda hem temizlenirken bir yandan da beslenmiş olacak.Bir Cevap Yazın