Cildiniz ilacı lahana

  • Post category:maskeler
  • Post comments:0 Yorum

Spread the love
Cildiniz ilacı lahana
Cildiniz ilacı lahana

“Lahana ye ömrün uzar” derdi babaannem.  Her kış evde mutlaka lahana pişerdi ama cilde iyi geldiğini, gençleştirme özelliğinin olduğunu Martha Stewart sayesinde öğrendik.

Cildiniz ilacı lahana

Mineral, vitamin ve selenyum açısından çok zengin olan lahana, doğal güzellik reçetelerinde senelerdir kullanılıyor. Kuru havalarda ciltte ciddi şekilde nemlenme sağlayan lahana, cildin kolajen üretiminin artmasında da hayli etkili.


Lahana maskesinin hazırlanışı;
Bir kasenin içine bir avuç kadar beyaz lahana, bir yemek kaşığı yulaf unu, bir yumurtanın akı, bir yemek kaşığı susam yağı ile karıştırıyoruz. Susam yağı bulamazsanız fındık yağı ya da zeytinyağı da kullanabilirsiniz.

Önemli olan E vitamini bakımından güçlü bir yağ kullanmak. Malzemeleri ilk önce kaşıkla sonra blendırla iyice karıştırıyoruz. Maskeyi bir fırça yardımı ile yüzümüze sürüyoruz. Kış mevsiminde haftada iki defa, yaz aylarında ise haftada bir maskeyi yapıyoruz çünkü bu tip maskelerin işi yaraması için devamlılık çok önemli.

Lahana maskesini sürdükten sonra bir gazlı bezle yüzümüzün üstünü kapatırsak mucizevi olarak nitelenen lahana maskesinin etkisini de artırmış oluyoruz. 15 dakika yüzümüzde kalacak olan maskeyi ılık su ile yıkayıp çıkartabiliyoruz.Bir Cevap Yazın