CANDIDA MANTARI GEÇMEYEN HASTALIĞININ SEBEBİ OLABİLİR
Candıda mantarı geçmeyen hastalığınınızın sebebi olabilir

Candıda mantarı geçmeyen hastalığınızın sebebi olabilir
Candıda mantarı geçmeyen hastalığınızın sebebi olabilir
Candıda mantarı geçmeyen hastalıkların sebebi

Aslında genital bölge mantarı olarak bilinen Candıda mantarı sadece genital bölge için tehlike oluşturmaz.Sindirim sisteminden,kronik yorgunluğa,kas ağrılarından egzemaya kadar bir çok rahatsızlığın tetikleyicisidir.

Normal bir bağırsak florasında 1500 gram ağırlığında yani 100 katrilyon faydalı bakteri vardır.Bu faydalı bakteriler düzenleri bozulmadığı sürece sistemde canlı kalmaya ve sağlık için işe yaramya devam ederler.Ancak yanlış beslenme ve benzer hatalar sebebi ile düzenleri bozulduğunda gereğinden fazla çoğalarak bağırsak ve vajinal floranın bozulmasına sebep olurlar.

Candıda mantarıda bir maya bakterisi türüdür.Ve her canlıda bulunur.Genelde lenf sistemi içerisindegörev alan  bu mantar dış etkenler sebebi ile gereğinden fazla çoğaldığında tehlikeli olmaya başlar.Kan yolu ile vücudumuzun çeşitli yerlerine zehirli atıklar bırakır.Bu zehirli atıklar vücudumuzda doku ve organlarda hasara yol açar.Genellikle genital bölge mantarı olarak bilinir ama sindirim sistemi üzerinde de etkilidir.

Bir çok nedeni var

Aşırı antibiyotik kullanımı,Vücut temizliğinin yeterli olmaması,ortak giysi (çamaşır)kullanımı,ayrıca beslenme alışkanlıkları ile ilgili nedenlerle Candıda mantarı çoğalabilir

Karbonhidratlar,hidronije edilmiş yağlar,işlenmiş gıdalar ve hazır yiyeceklerdeki koruyucular,böcek ve tarım ilaçları ile temas ve ağır metaller bu mantarın çoğalmasının nedenleri arasında sayılmaktadır

Bu belirtilere dikkat

Bu mantar kontrolsüz çoğalmaya başladığında kemik,kas,organ ağrıları,kokulara karşı alerjik reaksiyon,el ve ayaklarda üşüme,darbe alma halinde cildin çabuk morarması,egzema,sindirim problemleri en sık görülen belirtiler arasındadır

Ayrıca kronik yorgunluk,kaşıntı,genital akıntı kas ağrısı,Candıda mantarının çoğaldığının belirtileri arasındadır.

Sizde Candıda mantarının bünyenizde olduğunu düşünüyorsanız bu testi mutlaka yapın:


Sabah kalktığınız da aç karnına yapacağınız bu testte bir bardak alın ve içerisini su ile doldurun.Ve bardağın içine tükürün. Ve 15 dakika bekleyin.Eğer tükürüğünüz su üzerinde kalıyorsa sorun yok.

Ancak tükürüğünüz dibe çöküyor,saçak gibi aşağı sarkıyorsa,kar yağmış gibi oluyorsa ve su bulanıyorsa Candıda mantarı bağırsak floranızı bozmuş demektir.

Tedavide ilk adım beslenme:

Öncelikle karbonhidrat tüketimini durdurun,Her türlü şeker ürününü hayatınızdan çıkarmanız gerekli

Bağışıklık sistemini gzi güçlendiren gıdalar tüketin üvenilir et ve balık yemek bağışıklık sisteminzi güçlendirmeye yardımcı olur.

Düzenli probiyotik tüketin.Vitamin mineral desteği alın.

Bir çok hastalığın şifası sayılabilecek sarımsak ve elma sirkesini mutlaka tüketin.Özellikle elma sirkesi Candıda mantarının en nefret ettiği gıda maddesidir.Yemeklerden önce 1 kaşık elma sirkesini bir bardak suya karıştıtıp için,böylece hem mantarın kontolsüz çoğalmasını önleyecek hemde bağırsak floranızı tedavi edeceksiniz

Kaynak:Taylan Kümeli -sozcu.com.tr

 

Spread the love


Bir Cevap Yazın