B 5 uçucu yağ mutlaka evinizde olmalı
B 5 uçucu yağ mutlaka evinizde olmalı

İster yaygın hastalıklar için doğal tedaviler arıyor olun,isterseniz sadece uçucu yağların kokularını seviyor olun bu 5 uçucu yağı mutlaka evlerinizde bulundurun.

B 5 uçucu yağ mutlaka evinizde olmalı
1-Lavanta yağı

Lavanta yağı

Herkesin evinde bulundurması gereken yağların başında lavanta yağı gelmektedir.Bu yağ sadece bir çiçek kokusu olmakla kalmaz aynı zamanda soğuk algınlığı ve baş ağrınız varsa bir kaç damla lavanta yağı sizi bu durumdan kurtarır.Bunun yanı sıra uykusuzluk probleminiz vara yastığınıza damlatacağınız lavanta yağı ile uykusuzluk sorunundan kurtulursunuz.

2-Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağının birden fazla kullanım alanı vardır.Bunlar;yaraları temizlemek,cilt lekelerini gidermek,tırnak mantarlarını önlemek,diğer malzemelerle karıştırarak el dezenfektanı yapmak gibi.

3-Papatya yağı

Papatya yağı

Papatyağı rahatlamak için kullanabileceğiniz bir yağdır.Özellikle uykusuzluk sorununuz varsa papatya yağı birebirdir.

4-Nane yağı

Nane yağı

Nane yağı başta migren sorunu olanlar için harika bir ağrı dindirici görevi görür.Ayrıca Bunun yanı sıra hazımsızlık ve sindirim sorunlarını gidermede idealdir.

5-Bergamut yağı

Bergamut yağı

Bergamut yağı kendine özgü meyveli bir kokuya sahiptir.Özellikle güzel kokulu kozmetikler yapmak için ,evinizde hazırlayacağınız doğal kremler ve masaj yağları gibi katabileceğiniz harika bir yağdır.

Bergamut yağının ağrı ve iltihaplanmayı gidermede yardımcı olduğu söylenir.geleneksel ilaçlara alternatiftir.

Spread the love


Bir Cevap Yazın