ASPİRİN MASKESİ İLE CİLDİNİZİ YENİLEMEYE
ASPİRİN MASKESİ İLE CİLDİNİZİ YENİLEMEYE

Aspirin ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Fakat bunun yanında aspirinin cilde de çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Aspirin cildi ölü deriden arındırıp, cildin kendisini yenilemesine yardımcı oluyor. Ciltteki lekeler, kırışıklıklar ve akneler üzerine de çok olumlu etkileri var.
ASPİRİN MASKESİ İLE CİLDİNİZİ YENİLEMEYE NE DERSİNİZ

Aspirin Maskesi:

Malzemeler:
* 3 adet aspirin,
* 1-2 çay kaşığı su,
* 1 çay kaşığı bal.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Temiz cildinize uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta haftada bir peeling yapılmış ciltlere daha iyi etki ediyor. Cilt derinlemesine temiz ve gözenekleri açılmış oluyor. 3 tane Aspirin’i ( suda eriyen aspirin olmalı) bir çay tabağına koyun. Üzerine çay kaşığı ile su eklemeye başlayın.

Bir kaşık koyup Aspirin’leri eritin. Yüze sürülebilecek kıvamda bir macun elde etmemiz lazım. Eğer gerekirse, biraz daha su ekleyerek Aspirin’li macunu elde edin. Ardından üzerine bir kaşık kadar bal ekleyip, Aspirin’lerle, balı da karıştırın. Maskeniz hazır bile. Toplam 60 saniyeden az bir sürede, süper bir maske hazırlanabiliyor.


Göz çevrenize pek getirmeyerek, tüm yüzünüze maskeyi sürün. 15 dakika yüzünüzde maske ile bekleyin. Ardından, eğer peeling etkisi de görmek istiyorsanız, parmaklarınızı ıslatarak hafifçe yüzünüzü ovun. Sonra bir daha ıslatın biraz daha ovun, bir daha, bir daha.

En sonunda da cildinizi durulayın. Cildinizin bebek cildi kadar yumuşak olduğunu göreceksiniz.Bu maskeyi haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın