Aspirin adet söktürücü olarak kullanılır mı
Aspirin adet söktürücü olarak kullanılır mı
Aspirin adet söktürücü olarak kullanılır mı

Aspirin senelerden beridir ateş düşürücü,ağrı kesici olarak hemnen hemen bir çok evde kullanılmaktadır.Aspirin ağrı kesici,ateş düşürücü olmasının yanı sıra kan sulandırıcı özelliği de bulunmaktadır.

Bu özelliğinden dolayı bir çok doktor tarafından kan pıhtılaşması sorunu olan hastalara önerilmektedir.Bunun dışında da toplumumuzda adet göremeyen kadınlar tarafından adet söktürücü olarak kullanılmakatadır. Bu amaçla kullanımının bilimsel bir dayanağı bulunmamakla birlikte kan sulandırıcı etkisi bilindiğinden dolayı adet kanamasını destekleyeceği de düşünülmektedir.Pki gerçekten aspirin adet söktürür mü?
Aspirin esas ana maddesi söğüt ağacı olan bu ilaç ,söğüt ağacının iyileştirici özelliğini kullanarak insanları ağrı ve ateş durumunda rahatlatan bir ilaçtır.Bunun yanı sıra kan sulandırıcı özelliği de olduğundan kadınlar tarafından adet söktürücü olarak ta kullanılmaktadır. Aslında bu durum bilimsel olarak kanıtlanmış olan bir durum değildir.

Aspirin adet söktürücü olarak kullanılır mı

Adet görmeyen ya da adet gecikmesi yaşayan kadınların aspirin kullanmak yerine doktora görünmeleri gerekir.Adet görememe durumunda hangi bitkileri kullanmalı?Adet göreme durumunda kadınların ilk aklına gelen çözüm yolları arasında olan aspirin olsa da bunun yanı sıra bitkisel gıdalar da öne sürülmektedir.

Her ne kadar adet göreme sorunu hormanlarla ilgili ya da başka sağlık sorunlar ile ilgili olsa bile yine de bazı bitkisel gıdaların geciken ya da zorlayan adet dönemi süreçlerinde adet söktürmek konusunda etkili olabilildiği bilimketedir.Maydanoz,dereotu,zerdeçal,havuç,alıç,çörek otu.

Adet göremeyen ya da adet dönemi geciken kadınlar kimi zamanda bazı içecekler yardımı ile adet söktürmeyi denerler.Bu konuda etkili olduğu ve hızlı adet söktürücü olduğuna inanılan bazı içecekler ise şunlardır:

Kekik çayı, adaçayı, biberiye çayı, kantaron çayı ,civan perçemi çayı , papatya çayı

Spread the love


Bir Cevap Yazın