AĞRI KESİCİLERİ-ANTİBİYOTİKLERİ BİR KENARA ATIN
Ağrı kesicileri-antibiyotikleri bir kenara atın
Ağrı kesicileri-antibiyotikleri bir kenara atın

Sağlığımız için ağrı kesicilerin,antibiyotiklerin kısacası ilaçların faydalarının yanı sıra bir o kadar da zararları vardır.Doktorlarda bu konuyu özellikle dile getirmektedirler.
Ağrı kesicileri-Antibiyotikleri bir kenara atın

Tabi ki doktorlarınızın hastalığınız için verdiği ilaçları kullanmalısınız.Fakat bunun yanı sıra en ufak bir ağrıda ağrı kesici kullanımı,antibiyotiklerin kullanımı özellikle doktor tavsiyesi olmadan vücudumuz için zararlı durumlar ortaya koyabiliyor.Bugün sizlere ağrılarınız için,gribal enfeksiyonlarınız için.Romatizma ağrılarından,Öksürük durumlarına kadar kullanabileceğiniz doğal bir yağdan bahsetmek istiyoruz.

Zencefil yağı

Zencefil yağının faydalarına gelince:

Yatıştırıcı özellikleri

Bulantıyı giderir,Özellikle yolculuklarda bulantı yaşıyorsanız hemen zencefil yağını avucunuza bir kaç damla dökün ve koklayın

Sindirim sorunlarına iyi gelir

Sindirim sorunlarınız varsa bir bardak suya 1-2 damla zencefil yağı dökerek tüketmeniz sindirim problemlerinizi ortadan kaldırır.

Ağrılı kasları rahatlatır

Kaslarınızdaki ağrıdan şikayetçi iseniz zencefil yağı ile ağrılı bölgelere masaj uyguların.

Sağlıklı eklemler

İçerisindeki antioksidanlardan dolayı eklem sağlığınız için faydalıdır.

Öksürük gribal enfeksiyonlarda

Göğsünüze uygulayacağınız zencefil yağı ile öksürüğünüzü geçirebilir rahatlama sağlarsınız.Zencefil yağını kullanırken zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı ile incelterek uygulayabilirsiniz.

Evinizde zencefil yağını nasıl yapabilirsiniz?

Bir parça zencefili önce yıkayın ve kurumaya bırakın daha sonra kabuklarını soymadan rendeleyin.Daha sonra sonra üzerine büyük fincanın yarısı kadar sızma yağı ekleyin ve fırına koyarak 1 saat kadar düşük ısıda bırakın.Son olarak fırından çıkarın ve soğumaya bırakın soğuyunca süzgeçten geçirin ve cam bir kavanozda muhafaza edin.Soğuk ortamda saklayın

Spread the love


Bir Cevap Yazın