5 Dakikada Çaydanlık Kireci Giderme Ve Parlatma
5 Dakikada Çaydanlık Kireci Giderme Ve Parlatma

Çaydanlığınızın içerisi kireç mi bağladı?Bunun yanı sıra dış kısmıda iyice matlaştı mı?Çok kolay ve etkili bir tarifimiz var sizlere.
Çay vazgeçilmezlerimizdendir .Ve gün içerisinde en az 3 kere demlediğimiz olur öyle değil mi?Peki zaman içerisinde çaydanlığınızın içerisinde oluşan kireci nasıl temizliyorsunuz?

Kireç çözler v.s temizlik malzemeleri var diyebilirsiniz tabii.Yalnız bunların sağlığınız açısından ne kadar zararlı olduğunu da biliyorsunuzdur sanırım.Size paylaştığımız videoda çaydanlık kireçlerinizi doğal yol ile ve 5 dakika içerisinde nasıl yok edebilirsiniz izleyebileceksiniz,

Çaydanlık kireci gidermek için size gerekli olan malzeme ise limon ve karbonat.Yarım limonu ortadan ikiye kesiyorsunuz.Ve bir tabağa koyduğunuz bir miktar karbonata batırıp çaydanlığınızın iç kısımlarındaki oluşan kireci bu yarım limonlu ve karbonatlı karışımla ovuyorsunuz.Hepsi bu kadar.

5 dakika ovma işleminden sonra çaydanlıktaki kirecin yok olduğunu göreceksiniz.,Ayrıca çaydanlığğın dış kısmını parlatmak içinse elinize geçireceğiniz bir naylon poşetle ve sıvı krem deterjanla ovarak çaydanlığınızı parlatabilirsiniz.

5 Dakikada Çaydanlık Kireci Giderme Ve Parlatma

Spread the love


Bir Cevap Yazın