3 Günde vücudunuzu temizleyip kilo verdiren içecek
3 Günde vücudunuzu temizleyip kilo verdiren içecek
3 Günde vücudunuzu temizleyip kilo verdiren içecek

Sadece 3 günde vücudunuzu temizlemek ve fazlalık yağlarınızdan kurtulmak için işte sizlere adeta mucize gibi bir içecek.

3 Günde vücudunuzu temizleyip kilo verdiren içecek
Nedir bu mucizevi içecek derseniz?Chia tohumları ve limon karışımı bir içecek bu sevgili takipçilerimiz.Chia ve limon ücudun güçlü detoksifikasyonunu sağlayan, besinlerin emilimini kolaylaştıran ve kilo kaybını artıran önemli antioksidanlardır. Suya batırıldığında, chia şişer ve tokluğu teşvik eden ve iştahı kontrol eden küçük bir jöleye dönüşür.

Öte yandan chia vücut için çok çeşitli besinler sağlayan kalsiyum,lif,demir ve protein bakımından yüksektir.Limonuın sağlık açısından faydalarına gelince ise Limon hepimizin bildiği gibi vücudu temizleyen ,Karın şişliğini yok eden ve bunun yanı sıra C vitamini ve antioksidanlar bakımından çok zengindir.Bu chia ve lion karışımının diğer faydaları ise sindirim sürecini kolaylaştırması,besinlerin uygun şekilde emilmesini sağlamasıdır.

Bu da vitaminlerin kanda dolaşımına verilmesini hızlandırır.İdeal olarak bu karışım sabah uyanır uyanmaz aç karnına tüketilmelidir.

Chia suyu ile limon da bir idrar söktürücüdür ve kabızlığı önler. Kilo vermenin faydalarına ek olarak, tarif ayrıca:

  • serbest radikallerle savaşır,
  • hücre yaşlanmasını yavaşlatır,
  • cildinizin çok daha güzel ve genç görünmesini sağlar.
  • Size gerekli olan malzemeler 300 ml su
  • 1 adet limon
  • 1 çorba kaşığı chia tohumu

suya chia tohumlarını isterseniz akşamdan ekleyebilirsiniz.Sabah kalktığınızda ise limon suyunu ilave edip bu karışımı gün içerisinde tüketebilirsiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın