Karma Cilt Tipleri İçin Doğal Temizleme Sütü hazırlıyoruz
1714

 
Karma cilt bakımı için şimdi temizleme sütleri hazırlayalım.

Maske 1 : Bir tane orta boy salatalık alın.Bir çay bardağıda süt yeterlidir. İnce olarak dilimlenmiş salatalık ile sütü az hafif ateşte yirmi dakika kaynatın.Daha sonra süzün ve cam şişede saklayın.Bunu buzdolabında yedi gün saklayabilirsiniz.

Maske 2 : 4 Çorba kaşığı patates suyu, yarım bardak süt bize yeter. Yarım patatesi soyun ve dilimleyin.Haşladıkdan sonra süzün vede soğuyunca gerekli kadar sütle karıştırın.Kullanmadan önce iyice şişeyi çalkalayın ve bunu buzdolabında bir hafta saklayabilirsiniz.

Maske 3 : Bir avuç badem ile bir tatlı kaşığı toz şeker vede 10 çorba kaşığı gül suyu yeterli. Bademleri sıcak suda biraz demlendirin. Şekerle birkaç damla gül suyunu havanda ezin.Bademleride ezdikçe gül suyu ekleyin.Krem olana dek bir iki saat demlendirin.Daha sonrada tülbentten süzebilirsiniz.Cildinizi besleyecektir.

Maske 4 : 2 tatlı kaşığı su ve 1 tatlı kaşığı bal, yarım bardak süt ve yumurta sarısı malzemelerimiz. Bal ile eriyecek kadar suyu kısık ateşde ısıtın ve karıştırıp alın.Daha sonra süt ve yumurtanın sarı kısmını katın.Krem olunca cam şişeye alın ve buzdolabında saklayabilirsiniz.Bu cilt bakımı kremi cildi besler ve güzel görünüm verecektir.

Maske 5 : 2 çroba kaşığı olgun şeftali, yarım bardak süt.Şeftaliyi sütle birlikde 7 saat kadar bekletin.Daha sonra süzün ve şişede buzdolabında saklayın.Bu maske hem nemlendirici hem besleyicidir.Sütü süzdünden sonra şeftalileri yüzünüze uygulayın.On beş dakika yatarak bekleyin ve sonra ılık suyla temizleyin.Şeftalileri ballada karışıtırıp uygulayabilirsiniz.

Maske 6 : 1 adet salatalık, 1 bardak su ve 2 tatlı kaşığıda badem yağı bu kadar. Rendelenmiş salatalığı kaynar suda 15 dakika kaynatın.Soğutun ve içine badem yağıda ekleyin.

Maske 7 : 5 tane çilek, yarım bardak süt yeterli. Çiçekleri ezin ve krem haline getirin.İçine süt ilave edin ve şişede buzdolabında saklamak üzere kaldırın.Çalkalamadan kullanmayın.Beğenirseniz içebilirsiniz de.

Maske 8 : On ml soya ve hint yağı, yirmi ml badem yağını karışıtın.Daha sonra pamuk bandırarak yüzünüze uygulayın..Cilt bakımınız için güzel ve doğal bir bakım kürüdür.

MAske 9 : Kalkınca ve akşam yatmadan önce lavanta yağına pamuk daldırıp cildinizi ve yüzünüzü silerseniz faydasını göreceksiniz.

Spread the love


Bir Cevap Yazın